• 0(216) 311 1111
  • info@bilgievleri.sancaktepe.bel.tr

Hakkımızda

Sancaktepe Belediyesi Bilgievleri 2009 yılında Sancaktepenin ilçe olmasıyla birlikte kurulmuş olup hizmetlerine halen devam etmektedir. Temel kuruluş amacı bölgesinde bulunan öğrencilerin okul çıkışlarında ve haftasonu tatillerini daha verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamaktır. Bilgievlerinde verilen branş eğitimlerinin yanında öğrenciler kurslar, geziler, söyleşiler, piknikler, şiir dinletileri, konferanslar, turnuvalar, bilgi yarışmaları, bilim şenlikleri, kitap fuarları ve daha bir sürü organizayona katılarak sosyalleşiyor ve sokakta karşısına çıkabilecek yanlış davranış ve etkilerinden uzak kalıyor.

Neden biz

Sancaktepe Belediyesi Bilgievleri olarak gerçekçi hedefler belirleyerek, doğru eğitim ve öğretim stratejileriyle Sancaktepeli öğrencilerimizi en üst seviyeye taşımak; ayrıca Sancaktepe’yi İstanbul’un eğitim ve öğretim kalitesini arttıran bilim ve kültür merkezi haline getirmektir.
Bilgievlerimizde, yarınlarımız olan çocuklarımızın bilgili, yüksek karakterli, sorumluluğunu bilen, özgüven sahibi ve ahlaklı bireyler olması için hizmet verilmektedir. 5-14 yaş grubu çocuklarımızın ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip olduğu Bilgievlerimizde çocuklarımız; etüt dersleri, kulüp çalışmaları, internet ve kütüphane faaliyetlerinin yanı sıra geziler, yarışmalar, önemli gün ve hafta kutlamaları, spor müsabakaları ve bilim şenliği gibi birçok sosyal ve sportif etkinliğe de katılabilmektedirler.